GIPS CERAMICZNY FORMIERSKI MODELOWY

 

Gips ceramiczny formierski – jest produktem powstałym na bazie gipsu (CaSO4 x 1/2H2O), wypełniaczy dodatków modyfikujących jego właściwości. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na zginanie i ściskanie. Zastosowanie znajduje głównie w przemyśle ceramicznym do wytwarzania form tokarskich, eksploatowanych na liniach formierskich półautomatycznych oraz do produkcji form matek, elementów gipsowych, sztukatorskich i ozdobnych np. listw sztukatorskich, płytek ściennych.

 

Zastosowanie:

Gips cermaiczny formierski. Przewidziana konsystencja gęstwy gipsowej musi być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb produkcyjnych zwłaszcza w przypadku zmian parametrów (twardości) wody zarobowej. Nie zaleca się stosowania produktów gipsowych przechowywanych na wolnej przestrzeni lub innych okolicznościach, w których są narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych lub na wpływ nadmiernej wilgoci. Absorpcja wilgoci może doprowadzić do zmian właściwości fizycznych włącznie ze zmniejszeniem się wytrzymałości mechanicznej a także do wydłużenia się czasu wiązania. Zapisy gipsu należy zużywać w sposób rotacyjny, aby starszy produkt był wykorzystany w pierwszej kolejności.

Dane techniczne:

Współczynnik wodno – gipsowy: wg = 0,6-0,70 – wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm)

Zaleca się ustalenie stosunku wg o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji.
Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 8 [min]
Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 [min] nie później niż 30 [min]
Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 [%]

Wytrzymałości mechaniczne:

na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 15 {MPa}
na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 6 {MPa}

Opakowania:

Worki 25 kg

Warunki transportu:

Kryte samochodu

Przechowywanie:


W oryginalnym nie uszkodzonym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu, nie narażać na oddziaływanie wilgoci. Okres przechowywania nie dłuższy niż 6 miesięcy od daty produkcji. Produkt zgodny z BN-87/6732-04

Dane firmy

Przedsiębiorstwo Handlowe Tempo Sp. J. W. Fiszera

Chabielice Kolonia 40
    97-420 Szczerców

województwo Łódzkie
70 km od miasta Łódź
Wizytówka w mapach Google

+48 509-293-182

REGON: 590788264    |    NIP: 7691937752    |    KRS: 0000131177

 

Wylewki posadzki anhydrytowe | Wylewki posadzki pod ogrzewanie podłogowe | Gipsy Knauf Stuckgips | Gips budowlany | Gips mielony | Gips odlewniczy ceramiczny | Gips formierski modelowyŁódzkie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Śląskie, Dolnośląskie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Łódź, Częstochowa, Wrocław, Opole, Kielce i inne.